12px13px15px17px
Tarix:05/12/14

Ən peşəkar rabitəçilər müəyyənləşdi

 Rabitə və informasiya texnologiyaları sahəsi işçilərinin peşə bayramı – Azərbaycanda telefon rabitəsinin yaradılmasının 133   illiyinin  qeyd olunması ilə əlaqədar rabitəçilər arasında ən peşəkar "şəbəkə inzibatçısı", "proqramçı", "mis və optik kabel calayıcısı", "xətt qurğuları montyoru", "poçtalyon" və "əməliyyatçı" adı uğrunda müsabiqə keçirilərək qaliblər müəyyən edilib.

Peşə yarışlarının keçirilməsi rabitə sahəsində kütləvi peşələr üzrə əməkdaşların əyani və praktiki bilik səviyyəsini yüksəldərək onların öz peşələrinin əsl ustası kimi formalaşmasına stimul yaradıb.
 
 
 Ən peşəkar "şəbəkə inzibatçısı", "proqramçı", "mis və optik kabel calayıcısı", "xətt qurğuları montyoru", "poçtalyon" və "əməliyyatçı"  nominasiyası üzrə müsabiqədə  1-ci yerə layiq görülmüş "Aztelekom" İB-nin mühəndis-elektronçusu Məmmədli Elşən Fərrux oğluna,  BTRİB-in "Bakinternet" İX-nin rəis müavini Əliyev Nadir Mirzağa oğluna, "Aztelekom" İB-nin İsmayıllı TKQ-nin KTŞ-nin kabel lehimləyicisi İsbatov Zaur Əflatun oğluna və BTRİB-in XTQ-nin 564 saylı EATS-in kabel lehimləyicisi Heydərov Vasif Mürsəl oğluna,
"Aztelekom" İB-nin KMTQ-nin Bərdə ZXTQ-nin qaynaqçı operatoru İdrisov Elnur Tofiq oğluna,  "Aztelekom" İB-nin Xaçmaz TKQ-nin elektrik montyoru Əşrəfov Anar Zahid oğluna və BTRİB-in Nizami TQ-nin 370/374/375/376 saylı EATS-in xətt sahəsinin elektrik montyoru Əmirov Vüsal Sehran oğluna, "Azərpoçt" MMC-nin 1 saylı PF-nin poçtalyonu Səlimova Şahnaz Əliağa qızına və Naxçıvan MR RYTN-in "Naxçıvanpoçt" MMC-nin poçtalyonu Həsənov Cəfər Ələsgər oğluna və  "Azərpoçt" MMC-nin 1 saylı PF-nin əməliyyatçısı Məmmədova Sevinc Filip qızına "Rabitə ustası" pul mükafatı verilib.          
 
    
   Ən peşəkar "şəbəkə inzibatçısı", "proqramçı", "mis və optik kabel calayıcısı", "xətt qurğuları montyoru", "poçtalyon" və  "əməliyyatçı"  nominasiyası üzrə müsabiqədə 2-ci yerə layiq görülən  MHM-in mühəndisi Muradəliyev Rasim Muradəli oğluna və BTRİB-in "Bakinternet" İX-nin mühəndisi Cəfərov Səbuhi Məşədi oğluna, "Aztelekom" İB-nin "Aztelekom.net" İXŞ-nin proqramçısı Quluzadə Etibar Süleyman oğluna,  Naxçıvan MR RYTN-in Culfa Rayon Rabitə İdarəsinin kabel lehimləyicisi Əsgərov Xanbala Oruc oğluna,  BTRİB-in "Az-Evro TEL" MMC-nin TQİŞ-in  kabel lehimləyicisi Mehdiyev Xaliq Qürbət oğluna, Naxçıvan MR RYTN-in Kəngərli Rayon Rabitə İdarəsinin elektrik montyoru Məmmədov Vüsal Abbasəli oğluna və "Azərpoçt" MMC-nin Tovuz RPF-nin poçtalyonu Rəhimov Ədalət Rəhim oğluna  pul mükafatı və RYTN-in diplomu verilib.
 
 
 Ən peşəkar "şəbəkə inzibatçısı", "proqramçı", " optik kabel calayıcısı" və "əməliyyatçı" nominasiyası üzrə müsabiqədə 3-cü yerə layiq görülmüş Naxçıvan MR RYTN-in İYTTM-nin şöbə müdiri Əsədov Turqut Sərbəst oğluna, MHM-in mühəndis-proqramçısı Azadəliyev Anar Aydın oğluna,  Naxçıvan MR RYTN-in Naxçıvan Şəhər Rabitə İdarəsinin mühəndisi Əbilov Murad Cavid oğluna və Naxçıvan MR RYTN-in "Naxçıvanpoçt" MMC-nin əməliyyatçısı Məmmədov Yunis Yusif oğluna pul mükafatı və   RYTN-in diplomu verilib.
 



Baxış sayı: 1224

© İstifadə edilərkən İctnews-a istinad olunmalıdır

Facebook Google Favorites.Live BobrDobr Delicious Twitter Propeller Diigo Yahoo Memori MoeMesto






21 Sentyabr 2020

20 09 2020